Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

KOH-I-NOOR RONAS s.r.o.

Konstrukce a výroba vstřikovacích
forem s kovovými zálisky

O společnosti

  • 1949 založení nástrojárny jako součást koncernu TESLA
  • 1992 privatizace - vznik RONAS s. r. o.
  • 1995 vybudována lisovna pro vstřikování plastů - vzorkování forem
  • 1999 zprovozněna nová lisovna - vzorkování forem + sériová výroba
  • 2014 součástí KOH-I-NOOR holding a.s
  • 2014 výstavba nového skladu pro lisovnu

KOH-I-NOOR RONAS s.r.o.Společnost RONAS, stejně jako třináct dalších firem, vznikla odloučením od koncernu Tesla v r. 1992. Původně rožnovský podnik vyráběl černobílé a barevné televizní obrazovky a další elektronické součástky. Od vzniku nové firmy RONAS s.r.o. se odehrálo mnoho změn na trhu a pochopitelně tedy i v samotné firmě RONAS, která díky tomu, že se změnám přizpůsobila, zaznamenala dynamický rozvoj. Společnost je držitelkou důležitých certifikátů ISO 9001, IATF 16949 a environmentální normy ISO 14001.

V současné době se KOH-I-NOOR RONAS dělí na dvě střediska – nástrojárna a lisovna.

 

Komplexní řešení

Společnost KOH-I-NOOR RONAS, díky svým mnohaletým zkušenostem, poskytuje svým zákazníkům komplexní služby. Od podílu na vývoji výlisku, přes konstrukční návrh formy až po samotný výlisek s montáží. Formy pro externí lisovny firma samozřejmě odzkouší a doporučí vhodné parametry k sériovému lisování, samozřejmostí je následná údržba a opravy forem. Díky tomu, že v České republice sídlí řada důležitých dodavatelů do automobilového průmyslu, dodává firma KOH-I-NOOR RONAS svou produkci z 60 procent právě na tuzemský trh. Jedním z dalších neméně důležitých trhů je především Německo.

Prosperita a investice

Jednou z posledních opravdu masivních investic ve společnosti KOH-I-NOOR RONAS bylo dovybavení lisovny v roce 2005–2006 v hodnotě 100 milionů korun.

Objemy peněžních prostředků investovaných do strojního parku pokračovaly v roce 2014, celkově za cca 27 mil. Kč - byl uveden do provozu nový hloubící CNC stroj od firmy CHARMILES a CNC obráběcí centrum HERMLE. Dále byl pořízen nový vstřikovací lis  ARBURG a některé  lisy byly vybaveny automatizací pro zakládání zálisků a kontrolu parametrů výlisků.  Další investice byly směrovány do kontroly kvality, kde byl pořízen nový heliový tester netěsností.

Rokem 2015 bylo navázáno investicemi za cca 37 mil. Kč,  kdy byla dokončena výstavba nového skladu pro lisovnu plastů za cca 15 mil. Kč. V tomto roce také pokračoval  projekt na zvýšení konkurenceschopnosti a produktivity výroby obnovou strojního parku, kdy byly pořízeny nové produktivní stroje – dvě CNC obráběcí centra a drátová řezačka pro nástrojárnu. Pro lisovnu byl pořízen další vstřikovací lis a jiný lis byl doplněn automatizací pro zakládání zálisků.  Ostatní investice byly směrovány do kontroly kvality, zde byla pro lisovnu pořízena nová stanice pro kontrolu těsnosti zálisků a pro nástrojárnu optický měřicí přístroj. Od roku 2021 je v provozu nová hloubička AgieCharmilles FORM P 600 s technologií hloubení VDI0 a na lisovně bylo investováno do dvou nových vertikálních vstřikolisů o uzavírací síle 50 tun.Na konci roku 2022 bylo pro nástrojárnu zakoupeno nové obráběcí centrum EXERON HSC 600/5.

Společnost KOH-I-NOOR RONAS si zakládá především na konzervativním způsobu obchodování. Své klienty získává svou dobrou pověstí a dovedností vyrobit precizní výrobek. Vlastní produkci neprezentuje žádnou klasickou reklamní formou jako inzeráty či spoty v televizi, ale snaží se přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně. Znalosti a výrobu představuje pravidelně na odborných veletrzích především v Německu. Na těchto akcích firma neprezentuje pouze své výrobky, ale navazuje také důležité kontakty a snaží se vysledovat nové trendy a technologie, aby nezůstala pozadu za konkurencí.

Obchodní podmínky [pdf]

Nákupní podmínky lisovna plastů [pdf]

Všeobecné nákupní podmínky [pdf]

Prohlášení o zpracování osobních údajů [pdf]

Dohoda o zajištění kvality [pdf]

Uveřejnění informací dle zákona o ochraně oznamovatelů [pdf]

Aktuálně

KOH-I-NOOR MACHINERY a.s.  | 

Baarova 769/45, Michle (Praha 4), 140 00 Praha  | 

e-mail: info@kinmachinery.cz